fbpx
(+ 372) 619 0020 info@jalakliinik.ee

Ortopeedia

Mis on ortopeedia?

Ortopeedia on kliinilise meditsiini haru, mis tegeleb luu- ja lihaskonna vigastuste ja haigustega, sealhulgas kaasasündinud ja omandatud deformatsioonide diagnoosimise, ravi ja ennetamisega. Ortopeedi peamised ülesanded:

  • Jalgade ortopeediliste patoloogiate diagnoosimine ja ravi (lamedad jalad, jalalaba deformatsioon, kukekannus -kannavalu)
  • Jalgade deformatsioonide kirurgiline ravi
  • Lülisamba haiguste ravi
  • Artroskoopiline kirurgia (meniskivigastus, ristsidemete rebend)
  • Ortopeediliste toodete valmistamine

Kaasaegse traumatoloogia ja ortopeedia peamised ülesanded

Ortopeediat seostatakse traditsiooniliselt traumatoloogiaga – meditsiiniharuga, mis uurib erinevaid traumaatilisi mõjutusi inimkehale, vigastuste tagajärgi ja nende ravimeetodeid.

Need kaks praktilise meditsiini haru ühendavad endas ühiseid eesmärke, millest peamine on düsfunktsioonide ravi ja liikumisorganite deformatsioonide korrigeerimine. Need patoloogilised kõrvalekalded võivad ilmneda mehaaniliste vigastuste korral või olla haiguse tagajärg.

Oma kliinikus toetume ortopeedia ja traumatoloogia valdkonna viimastele saavutustele:

  • Aparaatsed ravimeetodid
  • Spetsiaalsed ravimid
  • Erinevad mehaanilised manipulatsioonid
  • Täiendavad korrigeerivad vahendid (erijalanõud, ortopeedilised sisetallad)

Sageli kasutatakse kombineeritud meetodeid, mis annab maksimaalse tulemuse ravis. Ainult hädaolukordades otsustatakse kirurgilise sekkumise läbiviimiseks.

Milliseid teenuseid ortopeed meie kliinikus osutab

– Ortopeediline läbivaatus ja arsti konsultatsioon.
– Kortikosteroidide ja hüaluroohappe liigesesisene süsteravi: äge valu põlve-, puusa- ja õlaliigestes; bursiit, sünoviit ja kõõlusepõletik; artriit ja artroos; kõõluste vigastused; sidemed ja liigesekõhred; podagra, karpaalkanali sündroom ja muud sellised haigused.
– Ambulatoorne kirurgia: sissekasvav varbaküüs, lipoomi eemaldamine, plõksuv sõrm, karpaalkanali sündroom ja palju muud.

Meie peamine eesmärk on pakkuda oma patsientidele kompleksset kvalifitseeritud abi traumatoloogia-, ortopeedia, podoloogia, dermatoloogia (mükoloogia), manuaalteraapia ja kirurgia valdkonnas.

Meie kliinikus võtab patsiente vastu ortopeed Pavel Babenko.

Call Now Button