fbpx
(+ 372) 619 0020 info@jalakliinik.ee
Hüperkeratoos

Hüperkeratoos

Hüperkeratoos — Hyperkeratosis (kreeka) — on naha liigsarvestumine, mis tekib sagedamini jalataldadel ja peopesades. Hüperkeratoosi esineb kahel kujul: mõhnad (villid, rakud) ja konnasilmad.

Liigpaksenenud sarvkiht ja konnasilmad tekivad nendes kohtades, kus nahk peab taluma suurt survet ja muid ärritusi. Näiteks naha hõõrdumist (see on hõõrdumisel tekkiva soojuse pärast kahekordne ärritaja) ja füüsilisi vigastusi, aga ka hapete ja leeliste ning külma ja kuuma tõttu.

Naha intensiivsem sarvkihi moodustamine on tegelikult keha kaitsemehhanism. Ärritaja toimel kiireneb kõigepealt nahapiirkonna verevarustus, et üleliigne soojus ja vigastatud koetükid minema kanda. Alumiste nahakihtide suurenenud verevarustuse tõttu hakkavad naha kasvukihis rakud kiiremini jagunema. Niimoodi kaitseb paksenenud sarvkiht kahjustatud kohta. Tekivadki villid ja konnasilmad, eelkõige varvaste all ja kandadel.

Villide teke ja naha sarvestumine ei piirdu taldadega, nad ilmuvad igale poole, kus nahk peab liigset survet taluma (nt tööliste peopesadesse jne).

Liigsarvestumise probleem: hüperkeratoos võib tekitada ebameeldivaid tagajärgesid, nagu näiteks nahalõhesid ja konnasilmasid, mis on sageli väga valulikud.

Ennetamisvõimalused: kodune profülaktika (jalgade igapäevane pesu, pimsskiviga hõõrumine, spetsiaalsete vannide, kreemide, losjoonide ja palsamite kasutamine). Kui hüperkeratoos ägeneb, tuleb käia regulaarselt aparaatse pediküüri kabinetis spetsiaalseid protseduure tegemas.

Villide ja konnasilmade kiiret ja efektiivset ravi saate meie kliiniku spetsialistidelt. Siin tehakse teile ka kvaliteetne täielik aparaatne pediküür.

Call Now Button