fbpx
(+ 372) 619 0020 info@jalakliinik.ee

Krüoteraapia

Krüoteraapia on healoomuliste uudismoodustiste eemaldamine vedela lämmastikuga, mille temperatuur krüokannus on -196C.

Vedel lämmastik külmutab naharakkudes oleva vee, mille sulamisel rakkudevahelised sidemed katkevad ja naharakud lähevad katki ning selle tulemusena tekib vill . Vedel lämmastik tekitab nahal külmatunnet, mis võib meenutada kerget torkimist või kipitust. Protseduuri järel võib patsient tunda 2-3 tundi valulikkust, kipitustunnet, mis võib kesta 20 minutit kuni kaks tundi, ning protseduurist võib tekkida vill, mis taandub 10-14 päeva jooksul, kui villile tekib peale koorik.

Krüoteraapia talumine on erinevatel inimestel erinev. Krüoteraapiat ei tehta isikutele, kelle küsitlemisel selgub, et patsiendil on urtikariaalne reaktsioon külmale (ehk külma allergia), kellel on teada krüoglobuliinid ja Raynoud sündroom (sõrmede ja varvaste külmetamine ja värvuse muutused).

Krüoteraapia on valulik. Enamus täiskasvanuid ja lapsed alates 10 eluaastast on võimelised protseduuri taluma vähemalt 10 sekundit. Krüoteraapiat ei tehta isikutele, kes seda väga kardavad – karjuvad ja rabelevad ning kellele vedela lämmastiku juhtimine uudismoodustisele on häiritud. Vajalik on lapse ettevalmistamine lapsevanema poolt.

7-10 päeva pärast, tuleb patsient kontrollile, kus vajadusel talle tehakse kordusprotseduur.

Call Now Button