fbpx
(+ 372) 619 0020 info@jalakliinik.ee
soolatüüka ravi

Soolatüükad

Kuidas vabaneda viiruslikest tüügastest, nt soolatüügastest?

Märkasite juhuslikult, et nahale on tekkinud tihedad sõlmekesed, kujult ümmargused või piklikud? Tõenäoliselt on need viiruslikud tüükad, mis näitavad, et organismis on papilloomiviirus. Need valkjad sõlmekesed on enamasti valutud ja võivad tunduda inimesele täiesti ohutud. Kuid hooletult tüügastesse suhtuda ei tohi.

Ainult arst saab ütelda, mis moodustis see on, mis Teie nahale tekkis, kas see on ohtlik ja kuidas sellest kõige paremini lahti saada. Soolatüüka puhul osutab professionaalset ravi Estonian Foot Clinic.

Tõhus, mugav ja kiire ravimeetod. Laser vabastab Teid tüükast ning taastab Teie naha kadunud ilu!
Soolatüüka või muu viirusliku tüüka avastamisel on kõige õigem pöörduda arsti poole ja mitte tegeleda iseravimisega. Põhjused:

 • see defekt rikub naha esteetilisust ja tavaliselt ei mõju välisilmele positiivselt
 • viiruslikud tüükad võivad nakatada pereliikmeid ja ümbritsevaid inimesi
 • on olemas võimalus, et tüügas areneb halvaloomuliseks kasvajaks (malignisatsioon), see võib juhtuda iseravimisel või tüüka sagedasel vigastamisel
 • vigastuse korral võib tekkida põletik või mädanik
 • viiruslikel tüügastel on kombeks kasvada suuruselt ja arvuliselt (isenakatamise meetodil)
 • tüüka hõõrumisel ja sellele vajutamisel võite tunda valu või ebamugavust (eriti valulikud on jalatallal asuvad tüükad)

Ühesõnaga, kui avastate endal soolatüüka või muu viirusliku tüüka, on kõige õigem see eemaldada. Kuid pidage meeles, et eemaldada võib seda vaid kvalifitseeritud arst meditsiiniasutuse seinte vahel. Ainult niimoodi toimides saate kaitsta end võimalike negatiivsete tagajärgede eest ja saavutate soovitud kosmeetilise efekti.

Niisiis:

 1. Soovite eemaldada viirusliku tüüka ühe protseduuriga ja et sellest ei jääks jälgegi?
 2. Tahate, et Teie nahk muutuks taas puhtaks, siledaks ja ilusaks?
 3. Hellitate lootust, et paranemine toimub võimalikult kiiresti?

Kõigile neile küsimustele on meil vastus valmis

– parimaks lahenduseks on tüügaste lasereemaldamine.

Miks tasub eelistada lasermeetodit?

 1. See on kõige tõhusam ja kiirem meetod soolatüügaste eemaldamiseks.
 2. Protseduuri kestus kõigest 10 minutit.
 3. Taastusaeg kestab kõige rohkem 5–10 päeva (sõltub tüüka suurusest ja selle asukohast). Sinna, kus asus tüügas, tekib uus, terve kude, mis ei erine ümbritsevast nahast.
 4. Tänu lasertoime spetsiifikale paraneb nahk armideta, põletusjälgedeta ja pigmentatsioonita. Soolatüüka ravi suurepärane kosmeetiline efekt on garanteeritud.
soolatüüka ravi
Kuidas käib soolatüügaste ravi ja muude viiruslike tüügaste eemaldamine Estonian Foot Clinicus

Me kasutame ettevõtte Fotona uue põlvkonna kõige modernsemat laserit, mis on oma tõhusust uusmoodustiste eemaldamisel korduvalt tõestanud.

Laserkiir on täielikult spetsialistide kontrolli all – ta tungib vaid kindlaksmääratud sügavusele ning mõjutab ainuüksi hädavajalikku nahapinda.

Protseduuri käigus laserkiir justkui keevitab veresooned kinni, seetõttu on tüügaste eemaldamine täiesti veretu.

Instrumendi kontaktivaba toime nahale välistab bakteritega nakatumise võimaluse. Viiruslikud tüükad eemaldatakse neid kiht kihi haaval aurustatades, tervet nahka ei puudutata. Just tänu sellele printsiibile ei jää nahale arme ega muid kosmeetilisi defekte.

Aja jooksul see koht, kus asus soolatüügas või muu viiruslik tüügas, muutub ümbritseva nahaga identseks ja uusmoodustisest ei jää jälgegi. Vaid siis, kui tüügas oli märkimisväärse suurusega või paiknes sügaval naha sees, võib sellest jääda ümbritsevast nahast heledam laik.

Arvestades seda, kui ohutu ja valutu on laserprotseduur, võib selle abil eemaldada tüükaid ka lastel. Laserkiire ettevaatlik ja täpne toime võimaldab eemaldada uusmoodustisi ka õrnematelt ja tundlikematelt nahaaladelt: intiimpiirkonnast, kulmudelt, huultelt jne.

Kuidas näeb välja soolatüügaste ja muude viiruslike tüügaste eemaldamine kliinikus

– kogenud nahaarsti konsultatsioon,

– uusmoodustiste läbivaatus ja diagnostika,

– (vajadusel) tuimastus,

– tüüka eemaldamine laseriga,

– nõuanded hooldamise kohta

Milliseid viiruslikke tüükaid saab eemaldada Estonian Foot Clinicus?

Meie kliinikus saab efektiivselt eemaldada igat liiki tüükaid:

 • Lamedad tüükad on roosakat värvi või nahatooni sõlmekesed. Tavaliselt tekivad nad lastel ja noorukitel. Enamasti paiknevad näol ja käeselgadel.
 • Harilikd tüükad (soolatüükad) on tihedad ja valutud laia pinnaga moodistised. Välimuselt meenutavad nahavärvi lillkapsast. Asuvad valdavalt kätel, harvemini näol. Suuruseks 3–10 mm.
 • Jalataldade tüükad: tihedad kuivad hallikat või kollakat tooni sarvkihi moodustised; enamasti paiknevad jalataldadel, kohtades, mis peavad taluma sagedast hõõrdumist või jalanõude survet. Jalataldade tüükaid eristab teistest tüügastest kõndimisel või surumisel tekkiv valu.

Kuidas tüükad tekivad? Miks toimub nakatumine?

Viiruslike tüügaste tekkepõhjus on papilloomiviirus. Tavaliselt kandub see edasi otsese kontakti kaudu, mõnikord aga läbi esemete, mida oli kasutanud nakatunud inimene.

Mis soodustab tüügaste tekkimist

 • organismi üldine kaitsevõime langus, immuunsüsteemi nõrgenemine
 • närvipinge, stress
 • jalgade ja käte liighigistamine
 • kitsad ja ebamugavad jalanõud
 • kontratseptsiooni puudumine
Call Now Button