fbpx
(+ 372) 619 0020 info@jalakliinik.ee
Jalahooldusele jääb hoolt ja vaeva vajaka. Paljud naised raiskavad palju aega ja vahendeid, et hoolitseda näo ja käte eest, kuid jalgade hooldus piirdub vaid hügieeniga.

Samas lahtise kinga hooaja saabumisel algab kaootiline otsing ülivõimetega spetsialisti järgi, kes suudaks ainsa korraga muuta käest lastud jala lihvitud teemantiks.

Regulaarne jalahooldus välistab ülalpool mainitud raskused ning liigsed kulud. Eriti tuleb välja tuua asjaolu, et jalgade nahk ei vaja just palju – selleks on vaja täisväärtuslikku puhastust, niisutamist ning toitmist.

Mida on vaja teada jalgade hügieeni kohta?

Me ei toonud täisväärtuslikku puhastust välja niisama, kuna jalgade pesemisest puhtalt seebiga ei piisa. Võrreldes nahaga teistel kehaosadel, on kõige ülemine nahakiht (epidermis) kõige paksem.

blank Iga minut surevad tuhanded naharakud ning vahetuvad uutega. Kuivanud nahaosakesed kogunevad mikrokortsukestesse taldadel, varvaste vahel, segunedes niiskuse ja tolmuga. Nõustuge, et sellest pole meeldiv mõelda. Sellepärast peab taldasid puhastama põhjalikult mitmes etapis:

• sooja veega loputamine (mustuse eemaldus);

• jalavann eeterlike õlidega;

• paksenduste eemaldus raspli, pimskivi või spetsiaalse harjaga.

Paar sõna jalavannidest

Jalavannid pehmendavad ülemist nahakihti ning aitavad valutult eemaldada paksenenud osad.

Väga kasulikud on meresoola ja eeterlike õlidega vannid. Need pehmendavad nahka suurepäraselt, parandavad vereringet ning vähendavad lihaspinget jalgades. Lisaks eelmainitule, hävitab naturaalne meresool patogeense mikrofloora – seennakkuse lähtepõhjuse.

blankKosmeetilised vahendid koduse jalahoolduse raames

Järgmine etapp jalahoolduses on niisutamine ja toitmine. Me ühendasime need kaks mõistet, kuna meil esindatud BAEHR kosmeetikatooted täidavad mõlemad ülesanded. Need pehmendavad delikaatselt ülemist nahakihti ning varustavad kasulike ainetega sügavamat kihti, kus asuvad elusad naharakud.

Kui on vaja lühikese ajaga tagada kaubanduslik välimus, siis kandke kreemi paksema kihina taldadele ning jätke peale kogu ööks. Intensiivsema efekti saavutamiseks pange jalga puuvillased sokid.

Ka varbaküüned vajavad hoolitsust. Hügieenilie hooldus sisaldab endas regulaarset küünte lõikamist ning küünealuste puhastamist. Tundub, nagu poleks selles midagi keerulist. Seejuures lõikavad paljud küüsi valesti, mis viib küünte deformatsioonideni ning sissekasvavate küünteni. Siin on paar lihtsalt pediküüri reeglit, mis aitavad probleeme vältida:

• ärge lõigake küüsi liiga lühikeseks, jätke vaba äär minimaalselt 1mm ulatuses;

• ärge lõige ära nurki, varbaküüsi ei ole vaja ümaraks jätta;

• ärga lõigake niiskeid küüsi, see soodustab küünte kihistumist.

Call Now Button