fbpx
(+ 372) 619 0020 info@jalakliinik.ee
Küüneseene laserravi

Küüneseene laserravi

Kõige efektiivsem ja mugavam küüneseene ravimise viis tänapäeval on laserteraapia. Selline uuenduslik onühhomükoosi ravi on Eestis kättesaadav vaid Estonian Foot Clinicus. Kogu varasem küüneseenega võitlemise ajalugu meie kliinikus on tõestanud lasermeetodi äärmiselt suurt efektiivsust, ohutust, valutust, usaldusväärsust ja mugavust. Me mitte lihtsalt ei vabasta haigeid küüneseenest. Me anname oma patsientidele garantii!

Mida peab teadma küüneseene kohta?

Onühhomükoos on inimese varba- või sõrmeküüne seeninfektsioon. Haigus on nakkav ja võib kergelt ühelt inimeselt teisele kanduda. Kui üks sõrme- või varbaküüs on nakatunud, levib seen ka ülejäänud küüntele. Küüneplaatide nakatumise ja haiguse väljakujunemise järel võib onühhomükoos liikuda edasi nahale ja põhjustada kogu organismi intoksikatsiooni.

Muutused, mis toimuvad küüntega onühhomükoosi põdemisel

  • Muutub küüneplaadi värvus, tekivad laigud ja triibud. Kui küüs ise on endiselt ühes tükis ja pole muutunud paksemaks, siis arvatavasti on tegemist pindmise onühhomükoosiga.
  • Koos värvimuutusega kaob küüne loomulik läige, haiguse edenedes küüs deformeerub ja pakseneb. Võib alata küüneplaadi osaline hävimine servadest. Kirjeldatud juhul on tegemist küüneseene distaalse ja lateraalse vormiga.
  • Küüneplaadi kahjustatud osa tasapisi atrofeerub ning irdub selle tagajärjel küünsängist, seen justkui sööb küüne ära, kasvukihini. Sellist liiki küüneseent tavatsetakse nimetada totaalseks düstroofiliseks küüneseeneks. Enamik onühhomükoosi ravimise meetodeid eeldab paiskete kreemide, salvide jms tarvitamist. Keerulisematel juhtudel on näidustatud süsteemsete preparaatide (tabletid) kasutamine. Päris rasketel juhtudel küüs eemaldatakse. Need meetodid on sageli valulikud ja neil on puudused, mida küüneseene laserravil pole.

Miks eelistada seenest vabanemiseks laserravi?

Küüneseene ravimisel on kõige suurem probleem selles, et traditsioonilised preparaadid ei suuda alati jõuda seeneniidistikuni sellises koguses, et haiguse kulgu peatada. Küüneseende nakatumise ja haiguse aktiveerumise käigus kahjustub küünesäng, küüneplaadi alla tekivad patogeensete mikroorganismide kolded. Paiksed kreemid ja salvid ei suuda alati haiguse hävitusliku koldeni jõuda. Seepärast määravad arstid mõnikord ka sissevõetavaid preparaate. Mõned seenevastased tabletid on toksilised ja omavad kõrvaltoimeid, mis mõjuvad halvasti patsiendi maksale ja neerudele. Seetõttu jätavad patsiendid sageli ravi pooleli, mille tagajärjel haigus vaid süveneb. Lisaks sellele võivad süsteemsed seenhaiguste vastased preparaadid pärssida immuunsust, mis omakorda võib põhjustada korduvat seenhaigusesse nakatumist. Äärmiselt negatiivset võib inimese organismile mõjuda iseravimine, ilma arsti järelvalveta. Erinevalt teistest meetoditest saab ülimalt uuenduslikku laserteraapiat kasutada edukalt mitte ainult küneseene raviks, vaid ka sünnimärkide eemaldamiseks lastel ja rasedatel naistel.

Laserteraapia kasutamine küüneseenie ravis annab täieliku paranemise enam kui 90% korral.

Otsustades küüneseene ravimisel laserteraapia kasuks, saavad patsiendid palju olulisi eeliseid:

  • Laserkiire toime küüne terveid kudesid ei kahjusta, hävib vaid seeneniidistik.
  • Tõhusus. Võimas fungitsiidne toime on juba esimesel laserprotseduuril. Igal konkreetsel juhul saab ravi tõhusust määrata pärast küüne täielikku väljakasvamist. Tavaliselt võtab see aega 6–12 kuud.
  • Valu puudumine. Ravides küüneseent laseriga, pole valutustamist tarvis. Seda kinnitavad aastatepikkune praktika ja patsientide tagasiside.
  • Ravi kiirus. Laserteraapia kuur koosneb neljast seansist ja ei kesta kauem kui üks kuu.
  • Mugavus. Laserteraapiale ei järgne taastusperioodi, patsient võib kohe pöörduda igapäevaste tegevuste juurde. Protseduuri kestus on 10–30 minutit.
  • Laserravi vabastab täielikult pikaaegsest tablettide võtmisest ja igapäevasest paiksete seenevastaste preparaatide kasutamisest, mis on võimalik vaid väga kaugele arenenud juhtudel.

Mida kujutab endast varba- ja sõrmeküüne seeninfektsiooni ravi Estonian Foot Clinicus?

Küüneseene laserravi saladus on kahjustatud piirkonnale suunatud laserkiire toime efektiivsuses, laserkiir steriliseerib küüneplaadi ja hävitab seeneniidistiku. Estonian Foot Clinicus kasutatakse selleks otstarbeks pikaimpulsilist neodüümlaserit ND:Yag. Laserkiir suunatakse kahjustatud küüneosale (kasutatakse kindla lainepikkuse ja kindlate parameetritega valgust), kus valgusenergia transformeerub soojusenergiaks. Lokaalne temperatuur tõuseb seejuures 50–55 kraadini. Just see põhjustab valgu kalgendumise ja seeneniidistiku hävimise. Kirjeldatud toimemeetodit nimetatakse steriliseerimiseks. Kuid kuna laserkiire kontakt kudedega kestab millisekundeid, siis valuretseptor lihtsalt ei jõua reageerida ja seepärast ongi laserprotseduur täiesti komfortne ja valutu. Patsient võib tunda vaid nõrka soojusaistingut.

Niisiis, kui soovite küünteprobleemist võimalikult kiiresti vabaneda ja ei taha võtta standardse raviga seotud riske, kui otsite efektiivsemat, ohutumat ja mugavamat küüneseene ravimise viisi, siis…

Estonian Foot Clinicu laserravi on lihtsaim ja sisuliselt ideaalne lahendus! Siin likvideeritakse Teie seeneniidistik, eemaldamata seejuures küünt.

Milline on laserravimise efekt sõrme- ja varbaküünte seenhaiguste puhul?

Meie kliinikus töötavad spetsiaalselt koolitatud arstid, kelle osavate käte kaasabil likvideerib laseraparaat varajases staadiumis seenhaiguse kiiresti ja mugavalt. Kaugelearenenud küüneseene puhul muudab laser väljanägemise ja laboratoorsed näitajad märgatavalt paremaks.

Estonian Foot Clinic annab garantii, et 90% juhtudest küüneseenest tervenetakse, seda nii laboratoorsete uuringute järgi kui visuaalselt. Või siis kahjustatud küünte väljanägemine muutub oluliselt paremaks. See garantii antakse, kui haigus on kestnud mitte rohkem kui 5 aastat ja haiged on üks–kaks küünt mitte rohkem kui 50% ulatuses ja/või kui haigestunud on mitte rohkem kui üks jäse. Kuigi ka raskemad, kaugelearenenud vormid muutuvad nähtavalt paremaks. Parenemisaste sõltub patsiendi individuaalsetest näitajatest. Tingimusel, et patsient järgib väga täpselt protseduuride graafikut ja arsti soovitusi, käib korduvatel läbivaatustel ja laboratoorsetel uuringutel, antakse garantii üheks aastaks.

Küüneseen

Kuidas Estonian Foot Clinicus küüneseeni ravitakse?

Spetsialist vaatab küüned üle, hindab kahjustuse ulatust, määrab nakatumise tõenäosuse (mitte kõiki küüneplaadi muutuseid põhjusta seened). Onühhomükoosi kahtluse korral võtab arst tükikese küünest (küünekaape) laboratoorseks uuringuks. Kui uuring seeninfektsiooni ei kinnita, siis laserteraapiat patsiendile ei määrata, seega patsient võib meie kliinikus olla alati kindel selles, et ravi määratakse vaid selge näidustuse korral. Viib ju vaid õige diagnoos soovitud tulemuseni.

Soovitused: kliinikusse vastuvõtule tulles on vaja kaasa võtta kõik varem läbiviidud arstlike ekspertiiside otsused ja laboratoorsete analüüside tulemused (kui sellised olemas on). Enne arstlikule läbivaatusele tulemist ei tohi küüne kahjustatud osa ära lõigata ega seda seenevastaste preparaatidega määrida. Väga oluline on anda arstile täielik ülevaade sellest, milliste meetodite ja vahenditega patsient varem küüneseent ravis.

Nagu eespool juba öeldud, koosneb laserteraapia kuur neljast lühikesest seansist intervalliga üks nädal.

Aga mida teha pärast ravikuuri?

Arvestades seda, et küüs kasvab üpris aeglaselt, soovitab arst patsiendile korduva nakatumise vältimise viise ajani, mil uus terve küüs on välja kasvanud. Valitud ravimeetodi õigsust ja selle tõhusust kontrollitakse fotode võrdlemise teel ja laboratoorsete uuringutega 3., 6. ja 12. kuul pärast ravi lõppemist.

On oluline mõista, et laser garanteerib haige küüne steriliseerimise ja ravi, kuid ei saa garanteerida korduva nakatumise vältimist. Seepärast – mida hoolsamalt täidab patsient arsti soovitusi, kuidas vältida kodus küünte uut nakatumist, seda püsivam on laserravi tulemus.

Call Now Button