fbpx
(+ 372) 619 0020 info@jalakliinik.ee

Meie kogemused Eesti jalakliinikus näitavad, et jalalaba probleemid küündivad aina nooremasse ikka. Kahjuks ei märgata või ei osata märgata õigeaegselt tunnuseid, mis viitavad haigustele ja uusmoodustistele laste jalgadel.

Kutsume vanemaid üles märkama, küsima ning tähelepanu pöörama laste hügieeniharjumustele. Tihtipeale selgub meie jalakliinikus konsultatsioonil, et laps ei vaheta igapäevaselt sokke, ei pese jäsemeid piisavalt tihti või tal on üle keskmise tugevam higieritus. Siinkohal peab lapsele tegema selgeks fakti, et bakterid vohavad enam just higistava jala puhul.

Jalgu peab pesema igapäevaselt, sokk olgu puuvillane ning rändama iga õhtu pesukorvi. Ka antiseptikaga peaks laps olema sinapeal ning kasutama seda hommikul, õhtul ning vahetult enne ja pärast trenni, veekeskuse külastust jne.

laste ravipediküürLapsed käivad ajaga aktiivselt kaasas, mistõttu on nende osavõtt trennidest, veekeskustest ning mängutubadest aina suurenev protsent. Taaskord põleb siin punane tuluke hügieeni osas. Kindlasti ei tohiks olla paljajalu – trennis ja mängutoas mugav jalanõu või sokk, veekeskuses plätud. Kaasa peab võtma ka antiseptikumi, mis toimib kiiresti ja kaitseb seente ja bakterite eest. Lapse jalanõu peab olema mugav, hingav, kõrgema ninaosaga, jalakuju järgiv, suuruselt 1-1,5cm tallamõõdust pikem.

Just eelnimetatud avalikest kohtadest on enam oht nakatuda seenhaigustesse (jala- ja küüneseen, soolatüükad), kuna selleks on loodud soodsad tingimused bakterite levikuks. Vale jalanõu valik soodustab aga konnasilmade tekkimist, liigseid paksendeid, varvaste deformatsioone, võlvide ebakorrapärasusi ning probleeme sissekasvava või pakseneva küünega.

lastepediküürEesti jalakliinik soovitab vältida iseravimist ning juba esimeste haigus- või ebamugavusmärkide puhul pöörduda jalaprobleemide spetsialisti konsultatsioonile. Ainult nii saate kiiresti toimiva lahenduse ning leevenduse lapse jalavaevustele.

Kohapeal pakume soovi korral lisaks konsultatsioonile samaaegselt ka laste ravipediküüri, mille käigus teostatakse vajalik ravi, lihvimine, haiguskollete eemaldamine ning pakutakse raviortoose kohese efekti saamiseks. Samuti on meil kohapeal meditsiinile kosmeetika, mille seast sobivaima saab spetsialist valida just antud patsiendi jaoks.

Ravipediküür teostatakse vaid selleks ettenähtud kabinettides ning ainult steriilsete töövahenditega. Igale patsiendile lähenetakse individuaalselt ning lepitakse kokku sobivaim raviskeem. Lapsevanem tohib soovi korral last saata ning viibida kabinetis iga protseduuri puhul.

Märgake probleemi varakult ning ärge laske lapsel seda soki sees peita ja häbeneda. Ootame Teid Eesti jalakliinikus!

Call Now Button